AutoFilas

AutoFilas

Audi virtuálna prístrojová doska

Uvedenie Audi TT (typ FV) prinieslo aj zavedenie vysokého rozlíšenia na displeji ako prvého centrálneho prístroja vo vozidle Audi. 

Oficiálnym názvom tejto inovácie je Audi virtuálna prístrojová doska. Má rozlíšenie 1440 x 540 pixelov. Uhlopriečka je široká 12,3 „, čo zodpovedá asi 31,2 cm.

Virtuálny kokpit Audi nahrádza predchádzajúci prístrojový panel so svojimi klasickými prístrojovými meradlami a štandardnou výbavou pre Audi TT (typ FV). Nahrádza tiež zobrazovaciu jednotku MMI v stredovej konzole. Navigačné mapy a ďalší obsah infozábavného panelu sa teraz zobrazujú priamo pred volantom Audi virtuálnej prístrojovej dosky. 

Ak to šofér preferuje, navigačnú mapu je možné zobraziť na celej ploche panela displeja. Zároveň sa minimalizuje počítadlo otáčok a otáčkomer. Systém je možné ovládať pomocou multifunkčného riadenia alebo ovládacej jednotky MMI v stredovej konzole.

Varianty virtuálneho kokpitu Audi

Zavedenie Audi virtuálneho panelu signalizuje, že Audi výrazne znižuje počet variantov prístrojového panelu. Kým predtým existovalo jedenásť variantov prístrojových klastrov, tento počet bol pre Audi TT (typ FV) znížený na 2.

1. V Severnej Amerike sa teploty merajú a zobrazujú na fyzickú jednotku stupňov Fahrenheita. Výsledkom je to, že mierka displeja v Severnej Amerike je iná oproti iným trhom, kde sa teplota meria v stupňoch Celzia.  Keďže teplota sa nezobrazuje na voľne programovateľnom prístroji, ale skôr v samostatnej oblasti s pevným textom, panel je pre Severoamerický regióch iný ako na iných trhoch.

Stále sú však potrebné dva varianty prístrojového panelu. Existuje teda variant panelu pre severoamerický trh a variant pre ostatné trhy. Pre Severnú Ameriku je nevyhnutný samostatný z  3 dôvodov:

Varianty virtuálneho kokpitu Audi

2. Existujú rozdiely medzi meradlami palivovej nádrže Severoamerického regiónu a pre iné trhy.

3. Niektoré výstražné symboly používané v regióne Severnej Ameriky sa môžu líšiť od výstražných symbolov používaných na iných trhoch. V prípade potreby sa výstražné symboly zobrazia v samostatnom riadku displeja nad klastrom prístrojov.

 

Sledujte nás na sociálních sieťach

AUTOFILAS

KLÚČOVÝ SERVIS   |   CHIP TUNING   |   UPDATE NAVIGÁCIÍ

· DODATOČNÁ MONTÁŽ ORIGINÁLNÝCH SYSTÉMOV ·

· PROFESIONÁLNA DIAGNOSTIKA KONCERNU VW ·

· PRISPÔSOBOVANIE RIADIACICH JEDNOTIEK · 

AUTOFILAS

KLÚČOVÝ SERVIS   |   CHIP TUNING   |   UPDATE NAVIGÁCIÍ

· DODATOČNÁ MONTÁŽ ORIGINÁLNÝCH SYSTÉMOV ·

· PROFESIONÁLNA DIAGNOSTIKA KONCERNU VW ·

· PRISPÔSOBOVANIE RIADIACICH JEDNOTIEK ·