AutoFilas

AutoFilas

Automatický núdzový brzdový systém

Úloha

22% všetkých dopravných nehôd sú viacnásobné, to znamená, že ide o kolíziu viacerých aút prípadne kolíziu s objektmi, pri ktorých dochádza k ďalším kolíziám. Teda stáva sa, že vozidlo, napríklad, narazí do prekážok na ceste alebo dôjde k zrážke s protismernou dopravou, a tým sa zvyšuje počiatočný dopad týchto nehôd. Automatický núdzový brzdový systém využíva brzdný zásah, aby sa zabránilo následným kolíziám alebo sa znížil dopad energie následnej kolízie.

 

Funkcie

Automatický núdzový brzdový systém automaticky spúšťa brzdenie, keď sa identifikuje potenciálna kolízia. Automatická aplikácia brzdy má za cieľ zabrániť možným kolíziám alebo prinajmenšom znížiť energiu nárazu zrážky, ktorej už nemožno zabrániť Automatický núdzový brzdový systém spomalí vozidlo na maximálne o 6m / s2 a súčasne aktivuje núdzové brzdové svetlo a výstražné svetlá.

Kontrolka ESP na prístrojovej doske informuje prístroj vodiča o brzdnom zásahu. Automatický núdzový brzdový systém vždy pribrzdí vozidlo na rýchlosť 10 km/h. To umožňuje vodičovi udržiavať kontrolu nad vozidlom aj po kolízii v závislosti od situácie nehody. 

Riadiaca jednotka airbagov odošle zodpovedajúcu správu, aby sa aktivoval automatický núdzový brzdový systém. Na aktiváciu sa používajú snímače v riadiacej jednotke airbagov a automatický núdzový brzdový systém. Systém automatického brzdenia po náraze môže byť kedykoľvek prevzatý vodičom. Ak vodič akceleruje alebo iniciuje plné brzdenie, aby spomalil vozidlo, systém akceptuje prevzatie vodičom. 

Sledujte nás na sociálných sieťach

AUTOFILAS

KLÚČOVÝ SERVIS   |   CHIP TUNING   |   UPDATE NAVIGÁCIÍ

· DODATOČNÁ MONTÁŽ ORIGINÁLNÝCH SYSTÉMOV ·

· PROFESIONÁLNA DIAGNOSTIKA KONCERNU VW ·

· PRISPÔSOBOVANIE RIADIACICH JEDNOTIEK · 

AUTOFILAS

KLÚČOVÝ SERVIS   |   CHIP TUNING   |   UPDATE NAVIGÁCIÍ

· DODATOČNÁ MONTÁŽ ORIGINÁLNÝCH SYSTÉMOV ·

· PROFESIONÁLNA DIAGNOSTIKA KONCERNU VW ·

· PRISPÔSOBOVANIE RIADIACICH JEDNOTIEK ·