AutoFilas

AutoFilas

Bezdrôtové nabíjanie

Bezdrôtové nabíjanie v aute je použitie bezdrôtovej indukcie na nabitie mobilného telefónu. Napätie striedavého prúdu sa aplikuje na cievku integrovanú v nabíjačke (prostredníctvom vysielača). To vytvára konštantne sa meniace magnetické pole. Prijímač (mobilný telefón) má tiež cievku, v ktorej je napätie vyvolané meniacim sa magnetickým poľom. Elektronika v mobilnom telefóne potom do mobilného telefónu dodáva napájacie napätie. 

Čo je to štandard Qi, ktorý Audi používa? Je to štandard vyvinutý spoločnosťou Wireless Power Konzorcium na tento účel. Štandard Qi uľahčuje komunikáciu počas nabíjania medzi nabíjacím a mobilným zariadením. 

Maximálny výkon je 5 wattov. Ak majú smartphony pracovné napätie 5 voltov, maximálny prúd je 1 ampér. 

Bezdrôtový nabíjací adaptér je integrovaný do odklladacieho priestoru na telefón vo vozidle. Adaptér sa skladá z nabíjacej elektroniky a 4 samostatných cievok. V tomto prípade je potrebná anténa pre príjem mobilného telefónu okolo cievok. 

Ak je MMI aktívny (NO kontakt zapnutý), nabíjacia elektronika je aktivovaná telefónnym signálom. Nabíjacia elektronika má senzory, podľa ktorých dokáže rozpoznať, či sa práve v tej chvíli na nej nachádza mobilný telefón. Ak je rozpoznaný mobilný telefón, ktorý podporuje bezdrôtové pripojenie, spustí sa nabíjací cyklus pomocou zvýšenie elektrického prúdu. Tým sa minimalizuje spotreba energie v prípade, že sa nevyžaduje žiadne nabíjanie. V menu telefónu je  nabíjací cyklus znázornený ikonou nabíjania a na displeji MMI vpravo dole taktiež.

Na jeden nabíjací cyklus sa používa iba jedna cievka. Nabíjacia elektronika zabezpečí, že sa vždy použije najlepšia cievka. V tomto prípade, cievka, ktorá prenáša najvyšší elektrický prúd do mobilného telefónu, je najlepšia. Na zabezpečenie nepretržitého používania optimálnej cievky mobilný telefón odošle informácie do nabíjacej elektroniky. Zjednodušene povedané, mobilný telefón indikuje, kedy je úroveň príjmu príliš nízka. Nabíjacia elektronika potom zvýši výkon alebo prepne na inú cievku. Ak mobilný telefón prijíma dostatok energie, táto cievka sa používa až do najbližšieho zobrazenia mobilného telefónu, ktoré potrebuje nabíjanie. Niektoré mobilné telefóny môžu tiež indikovať úplné nabitie batérie. Nabíjacie cykly sa zastavia, keď sa do nabíjacej elektroniky dostanú tieto informácie. 

Systémové obmedzenia 

Aby sa minimalizovalo elektromagnetické rušenie s iným vozidlom, použitie mobilného telefónu je obmedzené. Aby mohlo byť zabezpečené optimálne nabíjanie, musí byť mobilný telefón ukotvený v nabíjacom stojane. Ak sa vyskytujú medzi mobilným telefónom a nabíjacím systémom hrubé alebo kovové predmety, nabíjanie nie je možné.

V niektorých prípadoch (napr. ak sú na nabíjacej stanici mince) zobrazí sa text správy v MMI (na displeji, že nabíjanie nie je možné).

Nastavenia
Na bezdrôtové nabíjanie možno použiť nasledujúce nastavenia:

  • Signál: Zapnutý / Vypnutý
  • Zvuk: Hlasitosť
  • Hovory: Zapnuté / Vypnuté

Sledujte nás na sociálních sieťach

AUTOFILAS

KLÚČOVÝ SERVIS   |   CHIP TUNING   |   UPDATE NAVIGÁCIÍ

· DODATOČNÁ MONTÁŽ ORIGINÁLNÝCH SYSTÉMOV ·

· PROFESIONÁLNA DIAGNOSTIKA KONCERNU VW ·

· PRISPÔSOBOVANIE RIADIACICH JEDNOTIEK · 

AUTOFILAS

KLÚČOVÝ SERVIS   |   CHIP TUNING   |   UPDATE NAVIGÁCIÍ

· DODATOČNÁ MONTÁŽ ORIGINÁLNÝCH SYSTÉMOV ·

· PROFESIONÁLNA DIAGNOSTIKA KONCERNU VW ·

· PRISPÔSOBOVANIE RIADIACICH JEDNOTIEK ·